KONST / Litografier / Färglitografi 9122104
nr 912 2104
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), komposition, 481/520, signerad, motivet: 24x21, fuktskadad passepartout
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 15 september 2014
kl 19:47:40
1.000 kr
800 kr
1.100 kr
15 sep
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson